KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 8099032
nr 809 9032
Edvin Ollers
(1888-1959), Sverige
Färgkrita, Edvin Ollers (1888-1959), sydländskt motiv, signerad, -22, bladets mått: 21x27
Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk målare, formgivare och konsthantverkare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 februari 2013
kl 19:16:25
25/2 16:35:38
Edvin Ollers
Läs mer om Edvin Ollers